Business Lightroom ® lounges

Oryginalne strefy Business Lightroom® lounges
i programy wellbeing z profesjonalną światłoterapią dla firm.
Dostępne tylko w HealthDesk.

SPRAWDŹ PONIŻEJ
logo kampanii Sun on Tour od HealthDesk i Business Lightroom

KAMPANIA SŁONECZNA “SUN ON TOUR”

Witaj w Kampanii słonecznej Sun on Tour – pierwszej w Polsce akcji dla firm bazującej na sile Słońca!

Czy wiesz, że aż 72,9% pracowników biurowych w Polsce doświadcza niedoboru światła słonecznego w okresie jesienno-zimowym? (1)

To niesłychanie dużo. Dlatego stworzyliśmy pierwszą w Polsce kampanię Sun on Tour – która w zrównoważony i kompleksowy sposób pomaga firmom wdrożyć rozwiązania wspierające energię i dobre samopoczucie pracowników. W ramach kampanii Sun on Tour, masz możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza programów wellbeing, które edukują, stymulują i pomagają w walce z sezonową depresją oraz przywracają energię do życia i pracy.

Wybierz rozwiązania, które są w Twoim zasięgu i będą najlepsze dla Twojej firmy:

BUSINESS LIGHTROOM® – ŚWIATŁOTERAPIA DLA FIRM i BIUR

Odkryj Business Lightroom® – pierwsze na świecie antydepresyjne strefy z profesjonalną światłoterapią dla biur i firm.

To niepowtarzalny program wellness dla firm, w ramach którego HealthDesk organizuje specjalną strefę ze światłoterapią dla pracowników. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom światła lamp medycznych, pracownik korzysta z antydepresyjnej sesji światłoterapii w pracy. Program światłoterapii Business Lightroom® wspomaga ochronę przed sezonową depresją, pomaga uzupełnić braki światła słonecznego oraz wspiera utrzymanie efektywności w Firmie w okresie jesienno-zimowym.

 • pierwszy na świecie program wellness i antydepresyjna strefa ze światłoterapią dla pracowników

 • dostępny w Twoim biurze, w dwóch atrakcyjnych formach

 • wspomaga ochronę przed depresją sezonową

 • pomaga uzupełnić braki światła słonecznego

 • zmniejsza ryzyko wystąpienia SAD (Seasonal Affective Disorder)

 • wspiera efektywność w firmie

 

 • mądrze wydany budżet – pełna kontrola nad wykorzystaniem benefitu

 • innowacyjne, pierwsze tego typu narzędzie dostępne w siedzibie Twojej Firmy, od razu i natychmiast

 • realny wpływ na zmniejszanie występowania występowanie depresji sezonowej u załogi

 • zabezpieczenie efektywności pracy w Firmie

 • wzmocnienie wizerunku firmy jako przyjaznej pracownikom

 • doskonałe narzędzie wizerunkowe w ramach działań employer branding

Sprawdź również mobilną tężnię solankową >
Złóż zamówienie >
KAMPANIA SUN ON TOUR

ODKRYJ BUSINESS LIGHTROOM PREMIUM LOUNGE

BY HEALTHDESK

LUKSUSOWE WNĘTRZE

Rozgość się w wyjątkowym wnętrzu Business Lightroom Premium Lounge. Otul się miękką muzyką w towarzystwie zielonych roślin i designerskich dodatków. Usiądź wygodnie w ergonomicznych fotelach i uzupełnij braki światła słonecznego podczas sesji światłoterapii w firmie. Kliknij i zobacz realizacje stref na naszym koncie HealthDesk na Instagram.

WYJĄTKOWA PRZESTRZEŃ

Wyjątkowa strefa ze światłoterapią dla firm Business Lightroom Premium Lounge pozwala na efektywną i elegancką aranżację przestrzeni w Twojej Firmie. Od Ciebie zależy czy pracownicy będą mogli skorzystać z dobroczynnych sesji światłoterapii w specjalnym pomieszczeniu albo w lobby budynku. Niezależnie od lokalizacji, Business Lightroom Premium Lounge stanie się Twoją ekskluzywną wizytówką. Kliknij i zobacz realizacje stref na naszym koncie HealthDesk na Instagram.

INNOWACYJNA FORMA

Specjalna, niezwykle efektowna kopuła sferyczna została zaprojektowana przez najlepszych inżynierów w Polsce. Sferyczny kształt strefy Business Lightroom wpływa na idealnie rozchodzenie się światła oraz stwarza doskonałe warunki akustyczne do rozkoszowania się miękkimi dźwiękami starannie dobranej muzyki. Kliknij i zobacz realizacje stref na naszym koncie HealthDesk na Instagram.

MASZ MNIEJ MIEJSCA? WYBIERZ BUSINESS LIGHTROOM COMPACT LOUNGE

BY HEALTHDESK

KOMPAKTOWE WNĘTRZE

Usiądź wygodnie w strefie Business Lightroom compact. To nasza mniejsza strefa umożliwiająca odbycie kąpieli słonecznych a jednocześnie nie zajmująca zbyt wiele miejsca. Dzięki temu z powodzeniem zmieści się w prawie każdym biurze lub fabryce. Usiądź wygodnie w ergonomicznych fotelach i uzupełnij braki światła słonecznego podczas sesji światłoterapii w firmie.

WYSPIARSKI KLIMAT

Kompaktowa strefa ze światłoterapią dla firm Business Lightroom compact pozwala na zmyślną i użyteczną aranżację przestrzeni w Twojej Firmie. Od Ciebie zależy czy pracownicy będą mogli skorzystać z dobroczynnych sesji światłoterapii w wyznaczonym przez Ciebie pomieszczeniu albo w lobby budynku. Wyspiarski klimat strefy pomaga w lepszym odprężeniu podczas doświadczania “słonecznej kąpieli”.

NOWOCZESNY FORMAT

Dzięki użyciu lekkich materiałów, kompaktowa strefa lounge może być rozkładana i składana znacznie szybciej. Zajmuje również znacznie mniej miejsca. Każda strefa Business Lightroom compact lounge wyposażona jest w nagłośnienie i telewizor 4K, wyświetlający przepiękne, relaksujące nagrania.

Logo Puls Biznesu

Terapia światłem dla zapracowanych

“Sezonowy spadek efektywności? Pomóc może pionierska kopuła będąca antidotum na odczuwalny zimą brak słońca. Pod koniec 2017 r. zaproponowali nowość […] — pierwszą na świecie strefę z profesjonalną światłoterapią, czyli Business Lightroom Premium Lounge.

Pracownicy korzystają tam z sesji terapii świetlnej, otoczeni roślinnością, słuchając relaksującej muzyki i oglądając piękne krajobrazy.”

Puls Biznesu, 27.02.2018, str. 12

Jeżeli pisze o tym Puls Biznesu to ma to swoją wagę! 

“[terapia światłem dla zapracowanych – przyp.] – pomysł na kapsułę do której się wchodzi, która […] zwiększa wydajność w pracy. Pracownicy korzystają tam z sesji terapii świetlnej. Firma może taką kapsułę wynająć. Jeśli pisze o tym Puls Biznesu to ma swoją wagę!”

TVN, 27.02.2018

property design logo

Pierwsza na świecie strefa ze… światłoterapią dla biur stworzona przez Polaków

“W listopadzie br. odbyła się premiera pierwszej na świecie strefy z profesjonalną światłoterapią dla pracowników biurowych. Światłoterapia ma być odpowiedzią na… sezonową depresję, a także wspierać efektywność w firmie i pomagać uzupełnić braki światła słonecznego.”

Property Design, 24.11.2017

ROLA SŁOŃCA W ZDROWIU CZŁOWIEKA – SZKOLENIE ONLINE (WEBINAR)

/NOWOŚĆ/ Odkryj szkolenie Rola Słońca w zdrowiu człowieka – nasz najnowszy webinar specjalistyczny nt. Słońca

To nasze najnowsze szkolenie na temat roli Słońca w ludzkim życiu. Webinar dostępny jest w ramach słonecznej kampanii Sun on Tour i porusza kwestie wpływu światła słonecznego na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. W obecnych czasach ludzie żyją w dużej mierze w pomieszczeniach zadaszonych (zamkniętych), w których dostęp do Słońca jest ograniczony. Jest to sprzeczne z naturą, ponieważ w ramach wszystkich istot żywych (w tym człowieka), Słońce zawsze było elementem wymaganym aby powstawało i rozkwitało życie. Dodatkowo, z racji występujących w Polsce pór roku, deficyt Słońca jest spotęgowany w okresie jesieni i zimy i właśnie wtedy najbardziej odczuwamy jego brak.

Jak na Słońce reaguje ciało człowieka? Co dzieje się z Tobą kiedy doświadczasz braku Słońca? Jakie są objawy? Jak działać? Już teraz dowiedz się na szkoleniu online HealthDesk.

Czas trwania: 60 min
Formuła: LIVE online / na żywo

ZAPYTAJ LUB ZAMÓW
KAMPANIA SUN ON TOUR

RYTM DOBOWY CZŁOWIEKA – SZKOLENIE ONLINE (WEBINAR)

/NOWOŚĆ/ Odkryj szkolenie Rytm dobowy człowieka – nasz najnowszy webinar specjalistyczny nt. rytmu dobowego

A więc zaciekawiło Cię nasze najnowsze szkolenie na temat rytmu dobowego człowieka? Webinar dostępny jest w ramach słonecznej kampanii Sun on Tour i porusza kwestie czasu, a dokładniej cyklu dnia i nocy, który warunkuje nasze dobre samopoczucie oraz kondycję psycho-fizyczną.

Jest wiele zawodów, które mają zaburzony lub całkowicie odwrócony rytm dobowy. Jest to wówczas ukryty koszt zdrowotny jaki ponoszą pracownicy (często nieświadomie) wraz ze wszystkimi dla siebie konsekwencjami. Do takich zawodów należą między innymi: piloci, załoga pokładowa (stewardessy i stewardzi), obsługa obiektów infrastruktury działającej 24/7 tj. lotnisk, elektrowni, wodociągów, magazynów, pracownicy służb miejskich oraz komunikacja miejskiej, operatorzy pociągów i statków, obsługa hoteli, szpitali, uzdrowisk i restauracji. Zaburzenia rytmu dobowego doświadczać mogą również pracownicy zawodów wyspecjalizowanych tj. górnicy czy kierowcy TIR.

Jak widzisz, zachowanie rytmu dobowego nie jest dla każdego człowieka standardem. Zaburzenie cyklu dnia i nocy wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, odczuwanymi w ciele oraz w umyśle.

Jak żyć w zaburzonym rytmie dobowym? Co dzieje się z Tobą kiedy pracujesz w nocy i śpisz w dzień? Jakie są konsekwencje? Co możesz zrobić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na szkoleniu HealthDesk.

Czas trwania: 60 min
Formuła: LIVE online / na żywo

ZAPYTAJ LUB ZAMÓW
KAMPANIA SUN ON TOUR

DIETA BOGATA W WITAMINĘ D3 – SZKOLENIE ONLINE (WEBINAR)

/NOWOŚĆ/ Odkryj webinar Dieta na niepogodę – dieta bogata w witaminę D3 – nasze najnowsze szkolenie specjalistyczne

To nasz najnowszy, słoneczny webinar na niepogodę gdy brakuje Słońca. Szkolenie dostępne jest w ramach słonecznej kampanii Sun on Tour i skupia się na roli witaminy D3 w ciele człowieka oraz możliwych źródeł jej suplementacji. Mądre i świadome dostarczanie witaminy D3 jest szczególnie ważne w okresach, kiedy powstaje jej największy niedobór w organizmie człowieka. Takim czasem w roku jest jesień, zima oraz przedwiośnie. Nasze ciało ma wtedy utrudnione zadanie i nie może wytwarzać (syntentyzować) odpowiedniej ilości witaminy D3. Związane jest to z brakiem Słońca.

Na tym szkoleniu dowiesz się o sposobach naturalnego uzupełniania witaminy D3 w drodze zbilansowanej i zrównoważonej diety.

Co jeść kiedy brakuje Słońca? Jaki jest prawidłowy poziom witaminy D3? Jakie są objawy niedoboru? O wszystkim opowiemy na szkoleniu online HealthDesk.

Czas trwania: 60 min
Formuła: LIVE online / na żywo

ZAPYTAJ LUB ZAMÓW
KAMPANIA SUN ON TOUR

WYSTĄPIENIA MOTYWACYJNE – POWER SPEECH (LIVE)

/NOWOŚĆ/ Wystąpienia motywacyjne (power speech) – duża dawka pozytywnych emocji i energii

W okresie jesieni i zimy, kiedy brakuje energii i Słońca, możesz dostarczyć do Firmy potężną dawkę energii i pozytywnych emocji. W słonecznej kampanii Sun on Tour umieściliśmy sekcję wystąpień motywacyjnych (power speechy), które postawią Twoich pracowników na nogi oraz przywrócą energię do życia i działania.

Spotkanie z wybitnymi i ciekawymi ludźmi, mistrzami świata w swoich dziedzinach z pewnością dostarczy niezapomnianych chwil. Będzie również efektywnym sposobem na pobudzenie w Twojej firmie wszystkich, którym potrzeba energii i motywacji. Wybieraj spośród wspaniałych prelegentów, którzy prowadzą niestandardowe i niepowtarzalne życie.

Z kim chcesz się spotkać?:
Tomasz Habdas – Zdobywca szczytów & blogger, Artur Partyka – mistrz olimpijski w skoku wzwyż, Patrycja Bereznowska – mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym i rekord świata w biegu 48-godzinnym, Victor Borsuk – mistrz Polski w kitesurfingu, Michał Kościuszko – kierowca rajdowy v-ce mistrz świata JWRC i inni.

Czas trwania: ok. 60+ min
Formuła: LIVE online / na żywo lub stacjonarnie w firmie

ZAPYTAJ LUB ZAMÓW
KAMPANIA SUN ON TOUR
The Great Retreat - worldwide well-being

THE GREAT RETREAT™ – WORLDWIDE WELL-BEING

/NOWE ZAJĘCIA/ Podaruj pracownikom energię z drugiego końca świata – w ramach The Great Retreat™ worldwide well-being

The Great Retrat™ – worldwide well-being to autorski projekt HealthDesk, łączący Twoich pracowników z najlepszymi instruktorami i z najpiękniejszymi miejscami na świecie. Jest to możliwe dzięki naszej międzynarodowej siatce instruktorów wellbeing, którzy są dostępni dla Twojej firmy dosłownie w jedno kliknięcie myszką! W ramach słonecznej kampanii Sun on Tour możesz w kilka sekund przenieść myślami swoich pracowników na rajską wyspę Bali (Indonezja), gdzie instruktor będzie w gotowości czekał na przeprowadzenie zajęć na żywo specjalnie dla Twojej firmy.

Możesz wybierać spośród różnego typu zajęć wedle swoich preferencji.

Czas trwania: 40 min
Formuła: LIVE online / jęz. angielski

ZAPYTAJ LUB ZAMÓW
KAMPANIA SUN ON TOUR

Gotowa / gotowy do podróży na Bali? Kliknij film poniżej!

TEMATYCZNE KAMPANIE EMAIL – PAKIETY

/NOWOŚĆ/ Odkryj kampanie e-mail z pakietami tematycznymi w ramach słonecznej akcji Sun on Tour

W ramach słonecznej kampanii Sun on Tour przygotowaliśmy dedykowane pakiety tematyczne kampanii e-mail gotowe do wysłania do Twoich pracowników. Jeżeli zależy Ci na budowaniu świadomości wspierającej dobrostan i zwiększającej pozytywne samopoczucie pracowników, po prostu wybierz gotowy zestaw z pigułką wiedzy a Twoja firma będzie otrzymywać najnowsze informacje na wybrane tematy związane ze Słońcem.

Pakiety tematyczne są przygotowane tak, aby Twoi pracownicy mogli otrzymywać co tydzień nową porcję wiedzy na wybrany przez Ciebie temat. Listę dostępnych pakietów tematycznych znajdziesz poniżej.

Czas trwania: 4 tygodnie każda kampania tematyczna
Formuła: kampania email 1x / tydzień

 • rola Słońca w życiu człowieka

 • promieniowanie słoneczne a procesy życiowe

 • Słońce a fazy dnia – jak wpływają na nasz organizm

 • różne pory dnia na ekspozycję na światło słoneczne, co dają?

 • sezonowa depresja – skąd się wywodzi, kogo dotyka i na czym polega?

 • czym jest rytm dobowy człowieka?

 • w jaki sposób rytm dobowy warunkuje nasz rozwój, samopoczucie i podaż energetyczną

 • objawy występowania zaburzenia rytmu dobowego

 • sposoby na samoregulację i optymalizację życia w przypadku zaburzenia rytmu dobowego

 • sezonowa depresja – skąd się wywodzi, kogo dotyka i na czym polega?

 • zwiększone łaknienie na węglowodany w okresach niedoboru światła słonecznego. Dlaczego tak się dzieje?

 • jaki jest związek zmiany preferencji żywieniowych z sezonową depresją?

 • rola witaminy D3 w zdrowiu człowieka

 • deficyt witaminy D3, co powoduje i jak go uzupełniać w sposób naturalny?

 • przykładowe plany dietetyczne zawierające w składzie produkty bogate w witaminę D3

ZAPYTAJ LUB ZAMÓW
KAMPANIA SUN ON TOUR

SEZONOWA DEPRESJA DOTYKA TWOICH PRACOWNIKÓW?

POŻEGNAJ JĄ NA DOBRE Z BUSINESS LIGHTROOM®

Business Lightroom naprzeciw sezonowej depresji

Nie daj się sezonowej depresji.

Może ona dotknąć Twoich pracowników wpływając na spadek efektywności w firmie i wyraźne pogorszenie atmosfery w biurze. Wesprzyj pracowników zdrową porcją energii poprzez sesje światłoterapii w pracy. 

Objawy depresji sezonowej występują u kobiet 2-3x częściej niż u mężczyzn [4]. Ponadto sezonowa depresja może dotyczyć osób w każdym wieku, jednak jej pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj między 18 a 30 rokiem życia. [5]

JESTEŚ “SAD”?

SAD – Seasonal  Affective Disorder
jest rodzajem depresji  występującej w okresie jesienno-zimowym

Osoby objęte SAD cierpią zazwyczaj na nadmierne zmęczenie, spadek motywacji, potęgujący się smutek (związany ze spadkiem poziomu serotoniny) [2] a także mogą wykazywać zwiększoną tendencję do spania. Ta ostatnia przypadłość związana jest z nadprodukcją melatoniny w organizmie spowodowaną niedoborem światła słonecznego [3]. 

światłoterapia dla firm Business Lightroom

CZY WIESZ, ŻE:

Okres jesienno – zimowy sprzyja powstawaniu dysfunkcji psychicznych spowodowanych depresją sezonową. 

Zwykle występuje w okresie od listopada do marca. Brak światła słonecznego w tym okresie ma negatywny wpływ na biologiczny zegar człowieka [4].

Objawem SAD może być również zwiększone łaknienie (tj. głód) na węglowodany, a także spadek popędu seksualnego i ograniczenie kontaktów towarzyskich, większy stres oraz zaniżone poczucie własnej wartości. [6]

Przypisy: [1] Raport HealthDesk [2] https://www.psycom.net/depression.central.seasonal.html | [3] Marlynn, W. MD (2017), Huffington Post, 10 Tips to Get the Most Out of Light Therapy | [4] wp.pl za za psycholog Iwona Jędrusik; https://wiadomosci.wp.pl/fatalne-skutki-braku-swiatla-6032020165952641a | [5] American Psychiatric Association; https://www.psychiatry.org/patients-families/depression/seasonal-affective-disorder | [6] https://www.nhs.uk/conditions/seasonal-affective-disorder-sad/symptoms/

Odkryj legendarną jakość obsługi HealthDesk. Otrzymujemy 98% pozytywnego feedbacku od Klientów, którzy skorzystali z naszych programów wellbeing.

– odnosimy sukcesy bo programy wellness HealthDesk dopasowujemy do indywidualnych potrzeb firm i pracowników.

98%
[1] HealthDesk, CAWI – 2022,  n=150

Zaplanuj dzień zdrowia online w firmie 

Najlepsze programy wellbeing dostępne online dla Twoich pracowników. Wybierz programy wellbeing online idealnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

ZOBACZ

Stwórz swój firmowy program wellbeing

Profesjonalny program wellbeing  idealnie dopasowany do potrzeb Twojej Firmy.  Zobacz, ile możemy razem dokonać.

ZOBACZ

Odkryj usługi specjalistyczne PREMIUM

Programy premium wellbeing dla firm od HealthDesk są dedykowane firmom o unikalnych potrzebach.

ZOBACZ

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI TERAZ

Efektywnie, bezpiecznie i zdrowo – jednym zapytaniem zmień swoją Firmę na lepsze.

ZAMÓW TERAZ

ZOBACZ, KTO NAM ZAUFAŁ: