Masaż w biurze a siedzący tryb pracy

2023-03-12T09:39:52+00:00March 12th, 2023|masaż biurowy|0 Comments

Czytanie tego artykułu o masażu w biurze to Twój pierwszy krok do polepszenia zdrowia Twoich pracowników. Siedzący tryb życia w pracy powoduje bóle pleców, sztywność karku i ogólne przeciążenie układu kostno-szkieletowego. Regularne wykonywanie masażu w biurze, albo potocznie, masażu biurowego może pomóc w łagodzeniu tych skutków ubocznych i poprawić ogólną kondycję pracowników. Może także wpłynąć pozytywnie na ich dobre samopoczucie. W tym artykule omówimy korzyści z jego regularnego wykonywania i jakie formuły może on przybrać w firmie.

Dlaczego warto wykonywać masaż w biurze

Praca przy komputerze to siedzący tryb życia, który prowadzi do bólu kręgosłupa i innych problemów zdrowotnych. Masaż w biurze pomaga złagodzić ból kręgosłupa, zwłaszcza w okolicach szyi, ramion i pleców. Stąd regularne wykonywanie masażu biurowego może pomóc zmniejszyć sztywność i poprawić elastyczność mięśni. Dodatkowo, jest on benefitem pracowniczym dostarczającym korzyść załodze od razu i na miejscu. Taka instant-korzyść znacząco podnosi poczucie dobrostanu w sercu firmy.

Jak działa masaż w biurze

Masaż działa na zasadzie zwiększania przepływu krwi do mięśni, ich rozgrzewania i uelastycznianiu. Dzięki temu, poprawia ich funkcjonowanie i regenerację. W ten sposób, masaż w biurze pomaga złagodzić ból kręgosłupa, redukować napięcie mięśni i poprawić elastyczność. Warto dodać, że masaż w biurze stymuluje układ nerwowy, co może pomóc w redukcji stresu i poprawie samopoczucia oraz poszerzania świadomości zdrowotnej pracowników.

Rodzaje masażu biurowego

Mimo, że masaż w biurze jest najczęściej identyfikowany jako masaże na krześle to same masaże w biurze mogą przybierać również inne formuły. Oto kilka popularnych rozwiązań:

Masaż karku i ramion na krześle do masażu – sprawdź tutaj

Najpopularniejszy format. Pracownik może korzystać z dobrodziejstw masażu w pracy bez rozbierania się. Masażem objęte jest aż 6 grup mięśniowych – w tym mięśnie najszersze pleców, odcinka szyjnego, barków, rąk i odcinka lędźwiowego. Jeśli nie wiesz, jak wygląda taki masaż to możesz to sprawdzić tutaj.

Masaż dłoni

Formuła masażu biurowego skupiająca się na dłoniach. To krótka formuła trwająca około 10 min na osobę. Podczas masażu aplikowana jest porcja wygładzającego kremu odżywczego.

Masaż na stole

Masaże biurowe na stole są formułą szybkiego masażu relaksacyjnego w pracy. Pracownik rozbiera się a masaż wykonuje się na gołą skórę przy użyciu olejków. Minimalny czas masażu wynosi wówczas 20-25 minut na osobę.

Sprawdź pozostałe artykuły:

Zdrowa i bezpieczna Organizacja. Jak zorganizować najlepszy #dzieńzdrowia w Firmie?

Go to Top